گوهر عشقی، خواب را از چشمانِ دیکتاتور گرفته است...

گوهر عشقی، کاوه آهنگر زمان ماست!

به‌دست در مقالات on اسفند ۲۵, ۱۳۹۲

– گوهر عشقی کیست؟

گوهر عشقی شیر زنی است از تَبار  بابک ها و کاوه ها و مازیار های ایران زمین، بانویی است که جان خودش و تَنها دخترش را بر کف دست گرفته و به خون خواهی نازنین پسرِ دلاورش، برخاسته است. گوهر عشقی، گوهری است نایاب که عشق را مَعنا می کند.

گوهر عشقی مادر زنده یاد ستار بهشتی است که به دنبال عدالت می گردد، او خواستار مجازاتِ مسئولان “قتل” ستار در یک دادگاه مردمی است. گوهر عشقی می گوید: “چرا باید در کشور ما زندانی وجود داشته باشد؟ جوانان ما آزادی می خواهند، زندگی می خواهند! چرا زندانی شان می کنید؟ جُرم ستار چه بوده که چهار روزه، زیر شکنجه کشته شد؟ مَن مادر همان ستارم! اگر مرا به رگبار هم ببندید، از حق خود نمی گذرم…”

گوهر عشقی، خواب را از چشمانِ دیکتاتور گرفته است...

گوهر عشقی، خواب را از چشمانِ دیکتاتور گرفته است…

گوهر عشقی با افتخار بیان کرد: “من ستار را در راه ایران دادم، یک دختر دارم، او را هم در راه ایران می دهم ولی از خون ستار نمی گذرم! گناه ستار و ستارها چه بوده؟ جرمشان چیست؟ چرا باید زیر شکنجه کشته می شد؟ اگر ستار گناهنکار بوده، من هم مادر او هستم و گناهکار! مرا هم بگیرید و به رگبار ببندید…”

– بَر سَر ستار مان چه آمد؟

به راستی ستار بهشتی، وبلاگ نویسِ جوانِ سی و پنج ساله ای که به جُرمِ حقیقت گویی و انتقاد، زیر شکنجه مزدورانِ سید علی خامنه ای، در زندان جانِ خود را از دست داد، سَمبلِ بی پناهی و بی دفاعی منتقدین و قلم به دستان در ایران زمین است.

مرگِ دلخراش این سربازِ جان بر کَفِ میهن، از میزان شقاوت، حقارت، سنگدلی، توحش و پَستی سران حکومت اسلامی و جیره خوارانش حکایت می کند؛ نوکرانِ حلقه به گوش خامنه ای جنایتکار که خود را “سربازانِ امام زمان” می نامند، جوان رعنایی را، فقط به دلیل نگاشتن چند مقاله انتقادی، وحشیانه شکنجه نموده و کشتند!

فرتور چهره جوان در خون غلتیده، ستار بهشتی را نشان می دهد. به راستی در برابر این همه شقاوت و بی رحمی رژیم اسلامی، چه می توان گفت؟ چه می توان کرد؟ تنها اشک و آه است که دردِ دل را بیان می کند...

فرتور چهره جوان در خون غلتیده، ستار بهشتی را نشان می دهد. به راستی در برابر این همه شقاوت و بی رحمی رژیم اسلامی، چه می توان گفت؟ چه می توان کرد؟ تنها اشک و آه است که دردِ دل را بیان می کند…

چون نیک بنگریم سربازانِ امام زمان و مزدوران ولایت فقیه، بسیار خالصانه از دستوراتِ دینِ ارتجاعی شان پیروی کرده و با افتخار، تمامی مخالفین را از سرِ راه برداشته و تَن های معترضین را به جنازه های آش و لاش و خونین مبدل می سازند غافل از اینکه اندیشه های آزادی خواهانی همچون سَتار بهشتی، هیچگاه نمی میرند و همواره در حال گسترده شدن و درخشیدن می باشند.

ستار بهشتی یک وبلاگ نویس و فعال مجازی بود که روز سه شنبه نهم آبان ماه ۱۳۹۱، مامورین امنیتی با هجوم به یکی از محله های رباط کریم وی را دستگیر نموده و به مکان نامعلومی انتقال دادند. ستار یک کارگر ساده و نان آورِ خانه بود که از مادرِ بیمار و سالخورده اش مراقبت می کرد.

به گزارش کلمه، شاهدان عینی از زندان اوین در ملاقات با خانواده هایشان گفته اند که وی در بازجویی ها به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و آثار کبودی و شکنجه بر تن و صورت و سر این زندانی سیاسی مشهود بوده است.

زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین که ستار بهشتی یک شب را در آنجا سپری کرده بود، روایت کرده اند که بدن این جوان زیر ضرب و شتم له شده و به گفته آنها حتی یک جای سالم در بدنش نبوده است. سرانجام ستارِ بینوا پس از تحمل یک هفته آزار جسمی و روانی، زیر شکنجه مأموران امنیتی، جان باخت و نامش در کتابِ زرین جانباختگانِ راهِ آزادی، دَرج شد.

رژیم از عکس گوهر عشقی هم می ترسد و دست به سانسور می زند! کاترین اشتون با مادر ستار بهشتی، دیدار داشت...

رژیم از عکس گوهر عشقی هم می ترسد و دست به سانسور می زند! کاترین اشتون با مادر ستار بهشتی، دیدار داشت…

به راستی باوَرش سخت است؛ جوان سالم و با اخلاقی که به گفته خواهر داغدارش: “تمامی اهالی محل رویِ سرِ ستار قسم می خورند و به پاکی وی شهادت می دهند”، کارگر ساده ای که از مادر پیرش در یکی از مناطق فقیر نشین تهران نگاهداری می کند، به جُرم مقاله نویسی و فعالیت در فیسبوک، بازداشت شده و در طیِ یک هفته، راهی گورستان می شود.!

چرا در ایران زمین جانِ آدمی اینقدر بی ارزش و بی مقدار گشته که در پلک بَر هم زدنی، چند ده نَفر از هم میهنان مان راهی قبرستان ها می شوند؟ چرا ملت شریف ایران اینقدر بی تفاوت گشته اند که در مقابل این ستمی که بر جوانان این مرز و بوم روا داشته می شود، سکوت می کنند و دَم بَر نمی آورند؟

ستار بهشتی، همچون نداها، سهراب ها، محمد ها، صانع ها، کیارش ها، امیر ها و شبنم ها و هزاران هزار تَن دیگر از حوانان پاک و روشنفکر و آزادی خواه این سرزمین، به جُرمِ بی گناهی و بی دفاعی و حقیقت گویی، جان خود را از دست داد و از میان مان رفت؛ ایرانیان باید شاهد مرگِ چند هزار نفر دیگر باشند تا بلکه وجدان شان تکانی خورده، رگِ غیرت و شرف شان بادی کرده و خونِ شان از این همه نا مردمی ها، به جوش آید؟

شوم بختانه تا زمانی که رژیم ارتجاعی مذهبی قدرت دارد و بر جان، مال، ناموس و هستی و نیستی مردمان ایران زمین فرمان می راند، شاهد مرگ های جگر خراش و جانسور بیشماری خواهیم بود و تنها راهِ رهایی از چنگال این حکومتِ ستمگر و خونخوار، قیام تمامی مردم ایران در راستای رسیدن به آزادی، دموکراسی و سکولاریسم است.

۱ دیدگاه در “گوهر عشقی، کاوه آهنگر زمان ماست!

 1. 1

  به خشنودی اهورامزدا.
  درود فراوان بر شما دوست خوب آقای سیروس پارسا.
  شما پژوهشگر خیلی خوبی هستید و آز آشنایی با شما خوشحالم.
  پرسشی داشتم و آن این که نظر شما بزرگوار درباره دین زردشتی چیست?آیا تمایلی به زردشتی شدن و بازگشت به این دین زیبای اهورایی ایرانی دارید?
  در این دین مفاهیمی زیبا مانند خداوند و جهان دیگر و مفهوم زندگی و اخلاق و پاداش و پادافره و روح و روان و نیایش و خداشناسی و فرشتگان و پیامبری و… خیلی زیبا معرفی شده اند و دین زیبا و اهورایی و خدایی است و جهان را به خوشبختی میبرد.
  بسیار سپاسگزار میشم شما استاد بزرگوار دیدگاهتون را درباره دین زردشتی و زردشتی شدن به ایمیلم بفرستید.
  اهورامزدا یار و یاورتان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide